„Ogarnij gegrę z UŁ” – cykl warsztatów maturalnych na Uniwersytecie Łódzkim

Grupa 14 uczniów z klas: 4 T-C i 4 T-D kształcąca się w zawodzie technik spedytor, uczestniczyła w cyklu zajęć warsztatowych na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego w ramach realizowanego w naszej szkole projektu unijnego pn.: „Nowa jakość kształcenia w ZSP nr 4 w Łowiczu”.

Warsztaty odbyły się w dniach 1 lutego i 29 lutego br., a ich celem było powtórzenie i poszerzenie wiedzy z zakresu geografii fizycznej oraz społeczno-ekonomicznej. Uczniowie pod kierunkiem wykładowczyń akademickich – dr Barbary Dzięcioł-Kurczoby i dr Marii Adamczewskiej rozwiązywali zadania maturalne wsparte nowoczesnymi środkami wizualizacji. Ponadto tematyka zajęć została wzbogacona o wiele ciekawych i uaktualnionych informacji, których uczniowie nie znajdą w podręcznikach szkolnych.

Sobotnie wyjazdy na UŁ, z inicjatywy pani Agnieszki Stępniewskiej, okazały się interesujące i wartościowe, gdyż wniosły wiele cennych uwag i wskazówek służących lepszemu przygotowaniu uczniów do egzaminu maturalnego z geografii na poziomie rozszerzonym. Ponadto przyczyniły się do rozwijania zainteresowań geograficznych młodzieży.

Mamy nadzieję, że w ramach współpracy naszej szkoły z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, uczniowie młodszych klas wezmą udział w warsztatach za rok!