U nas warto się uczyć!

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 jest dla naszej szkoły niezwykle korzystny.

W rankingu, zorganizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, nasze Technikum uplasowało się na 12. miejscu w województwie łódzkim, a na 244. w kraju, zyskując tytuł „Srebrnej Szkoły”. Z kolei Liceum zajęło 57. miejsce w województwie łódzkim i 778. w Polsce, otrzymując tytuł „Brązowej Szkoły”.

Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników były wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, dało to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły.

W Rankingu 2021 analizowano wyniki 2186. liceów ogólnokształcących oraz 1743. techników. Ogłoszono listę 1000. najlepszych liceów i 500. najlepszych techników.

Gratulujemy ubiegłorocznym abiturientom i nauczycielom sukcesu naszej szkoły!!!