Konkurs z języka niemieckiego „Turbolandeskunde”

19.03.2021 r. odbył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Jego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie.

Przygotowywany w formie dwujęzycznej test zawiera zawsze pytania zamknięte i otwarte na temat geografii, historii, gospodarki oraz kultury krajów niemieckiego obszaru językowego. W tym roku szkolnym uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe online, a dotyczyły one wiadomości o Niemczech. W etapie szkolnym konkursu wzięły udział cztery trzyosobowe zespoły uczniów z klas 2 LO-Ag, 2 LO-Bg, 3 T-B i 3 T-A. Czekamy na wyniki, a najlepszej grupie życzymy powodzenia w kolejnym, tym razem regionalnym, etapie.