Wielka Lekcja Geografii

4 marca br. uczniowie naszej szkoły wraz z panią Agnieszką Stępniewską uczestniczyli w XIV Wielkiej Lekcji Geografii na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Tematem tegorocznej edycji były Żywioły i uroki gór.

Uczniowie wysłuchali ciekawych wykładów w formie prezentacji multimedialnych przedstawiających niezwykle fascynujące piękno gór i lodowców. Dowiedzieli się także na czym polegają blaski i cienie życia polarnika, o zagrożeniach biosfery oraz poznali odpowiedź na pytanie: Czy wulkanizm to wielka destrukcja czy reset przyrody? Wszystkie wykłady były bardzo interesujące, gdyż opierały się na niecodziennych i niepowtarzalnych przeżyciach prelegentów.

Następnie nasi uczniowie wzięli udział w teście konkursowym sprawdzającym zdobytą wiedzę. Ponadto dodatkową atrakcją, było zwiedzanie wystawy fotografii „Góry Zbyszka Łuczaka” – patrona Wielkiej Lekcji Geografii.

W ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Łódzkim mogliśmy uczestniczyć w tym ogólnopolskim wydarzeniu i poznać wybitnych naukowców, badaczy, eksploratorów, którzy przenieśli nas w świat przygody i podróży, przez co pogłębiliśmy wiedzę dotyczącą zagadnień realizowanych na lekcjach geografii.