Sukces naszych uczniów w powiatowym konkursie fotograficznym „Las wokół nas”

19 listopada 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Ekologicznym Konkursie Fotograficznym „Las wokół nas”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu łowickiego, którego celem było: umiejętność spostrzegania i oceny piękna obiektów i zjawisk przyrodniczych powiatu łowickiego, wyrabianie poczucia współodpowiedzialności za środowisko przyrodnicze oraz kształtowanie postaw proekologicznych młodzieży.

Każdy z uczestników mógł zgłosić do konkursu jedno zdjęcie wykonane samodzielnie ukazujące piękno lasu.

Cieszymy się, że na zorganizowany konkurs przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu wpłynęła ogromna liczba prac (48) wykonana przez młodzież naszej szkoły, co świadczy o dużym zainteresowaniu otaczającą nas przyrodą.

Komisja, której przewodniczącą była pani Niwa Tamara Kotecka-Lewy znany łowicki fotografik, dokonała przeglądu 109 prac wykonanych na bardzo wysokim poziomie i doceniła 15 wartościowych zdjęć, przyznając aż 8 nagród i wyróżnień naszym uczniom:
II miejsce ex aequo zajęli: Natalia Banasiewicz z kl. 3 T-A i Damian Bogusz z kl. 4 T-C
III miejsce zajęła Angelika Kwiatkowska z kl. 4 T-D
Wyróżnienia:
Julia Skowrońska z kl. 2 LO-A
Martyna Kapusta z kl. 4 T-C
Marta Świątkowska z kl. 4 T-C
Kinga Pliszka z kl. 4 T-C
Norbert Gawroński z kl. 4 T-C

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji fotograficznej.

Zapraszamy do obejrzenia i podziwiania prac wszystkich uczestników na wystawie pokonkursowej w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu.

Musimy podejmować aktywne działania na rzecz ochrony środowiska, by za kilkadziesiąt lat, te przepiękne zdjęcia lasów nie pozostały tylko dokumentem – powiedziała nauczycielka geografii pani Agnieszka Stępniewska – opiekun konkursu.